"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bulut Depolama İşletmeniz İçin Ne Kadar İyi Performans Gösterebilir?

Küresel olarak, bulut depolama işletmeler tarafından hızla benimseniyor. Bulut depolama, yerel bir sunucu yerine verileri depolamak, yönetmek ve işlemek için internette barındırılan uzak sunuculardan oluşan bir ağ kullanır. Bulut bilgi işlem dikeyindeki büyüme, kullanıcı tarafından aktif bakım ve yönetimden rahatsız olmadan, veri depolama ve bilgi işlem gücü gibi isteğe bağlı bilgisayar sistemi kaynakları sağladığı için büyük bir önem kazandı.

Bulut sürücülerin yanı sıra, veri analizi, müşterilerin ihtiyaçlarını anlamalarına yardımcı olmak için büyük verileri depolamalarına, yorumlamalarına ve işlemelerine olanak tanıyarak işletmelerin daha etkili olmalarına yardımcı olur. Veri analizi kullanan işletmeler tahmin çalışmasına başvurmak zorunda değildir, çünkü veri modelleri etkili iş stratejileri planlamak için sistematik olarak analiz edilebilir.

İşletmeniz Neden Bulut Depolamayı Düşünüyor?

Veri analizi, işletmelere yardımcı olur, çünkü bir kümedeki kalıpları tanımasına ve gelecekte ne bekleyeceğini tahmin etmelerine izin verir. Veri madenciliği olarak adlandırılan bu, işletmelerin veri kümelerindeki kalıpları keşfetmelerine yardımcı olarak eğilimleri daha iyi anlamalarını sağlar. Ancak çalışanlar, bu bilgilere hızlı ve güvenilir erişim eksikliği nedeniyle veri analizi ve büyük verilerin tüm avantajlarından yararlanamamaktadır.

Fortune 500 şirketlerinin yaklaşık % 85’i verilere erişilememesi nedeniyle büyük veri analitiğinden yararlanamıyor ve bu da müşteri deneyimini iyileştirmek için kaçırılmış fırsatlarla sonuçlanıyor.

Ancak bulut depolama özelliği sayesinde çalışanlar şirket verilerine istedikleri yerden uzaktan erişebilir. Çalışanların müşterilerine daha iyi hizmet vermelerine yardımcı olur ve sonuçta kar marjlarında iyileşme olur.

Erişilebilirliği ve faydayı artırmanın yanı sıra, bulutla çalışan büyük veri analizi, işletmenizin sunucuları barındırma ve bakımını yapma gibi tüm bilişim teknolojileri ihtiyaçlarınızı bulut hizmet sağlayıcısına aktarmasına olanak tanır. Sunuculara ve diğer bilişim teknolojisi altyapılarına yatırım yapmak yerine, daha fazla personel kiralayabilir ve ürününüzü iyileştirebilirsiniz. Bu şekilde bulut depolama, küçük şirketler için daha rekabetçi bir oyun alanı oluşturulmasına yardımcı olur.

Performansları İzlemenin En İyi Yolları Nelerdir?

Sosyal Medya: Bulut,veri analizi için popüler bir kullanım, sosyal medya etkinliğini birleştirmek ve yorumlamaktır. Bulut sürücüleri pratik hale gelmeden önce, özellikle veriler farklı sunucularda depolandıysa, çeşitli sosyal medya sitelerinde işlem yapmak zordu. Bulut sürücüleri, sosyal medya sitesi verilerinin eşzamanlı olarak incelenmesine izin verir, böylece sonuçlar hızlı bir şekilde ölçülebilir.

Ürünleri İzleme: Amazon.com, müşterilere yakınlık ne olursa olsun, seri depolarındaki ürünleri izlemek ve gerektiğinde herhangi bir yere ürün göndermek için bulut sürücülerdeki veri analizini kullanmaktadır. Amazon’un bulut sürücüleri ve uzaktan analiz kullanımının yanı sıra, Redshift girişimleri sayesinde büyük veri analizi hizmetlerinde de liderdirler. Redshift, küçük kuruluşlara Amazon ile aynı analiz araçlarının ve depolama özelliklerinin çoğunu verir ve bir bilgi ambarı görevi görür ve küçük işletmelerin kapsamlı donanıma para harcamasını engeller.

İzleme Tercihi: Son on yılda Netflix, DVD dağıtım hizmeti ve web sitelerinde barındırılan filmlerin toplanmasıyla büyük ilgi gördü. Web sitelerinin öne çıkan özelliklerinden biri, kullanıcıların izledikleri filmleri izleyen ve keyif alabilecekleri diğerlerini öneren film önerileri olup, ürünlerinin kullanımını desteklerken müşterilere hizmet vermektedir. Tüm kullanıcı bilgileri bulut sürücülerinde uzaktan saklanır, böylece kullanıcıların tercihleri ​​bilgisayardan bilgisayara değişmez.

Kayıtların Tutulması: Bulut analizi, yerel sunuculara yakınlığı ne olursa olsun verilerin eşzamanlı olarak kaydedilmesini ve işlenmesini sağlar. Şirketler, kendi ülkelerindeki tüm şubelerinden veya bayilerinden bir ürünün satışını izleyebilir ve üretim ve sevkiyatlarını gerektiği gibi ayarlayabilir. Bir ürün iyi satmazsa, alan mağazalarından envanter raporlarını beklemeleri gerekmez ve bunun yerine envanterleri otomatik olarak bulut sürücülerine yüklenen verilerden uzaktan yönetebilir. Bulutlarda depolanan veriler, işletmelerin daha verimli çalışmasına yardımcı olur ve şirketlere müşterilerinin davranışlarını daha iyi anlamalarını sağlar.

Bulut Bilişimin Riskli Olması Gerekmez

Bulut bilişimin ilk günlerinde güvenlik endişeleri yaygındı. Ancak, güvenlik teknolojisi ve protokollerindeki sürekli iyileştirmeler kullanıcı güvenini kazanmıştır. Günümüzde güvenlik konusuna gereken özenin gösterilmesi ile birlikte gerekli veri güvenliği sağlanabilir.

Bir dosyanın yedek sunucular üzerinden silinmesinin ne kadar sürdüğünü ve bulut depolama bankalarından silinip silinmeyeceğini öğrenin. Ayrıca, mobil güvenlik özellikle dijital içeriklerini korumak için yeterli önlemleri almayanlar için bir endişe kaynağıdır. Kendi cihazınızı alma eğilimi ile, içeriğinizi güvende tutmak önemlidir.

Standart şifreleme, verilerinizi dahili hırsızlıktan, cihaz kaybından veya ticari amaçla kullanılan güvenli olmayan kişisel cihazlardan koruyamaz. Birden fazla cihaz türünde kullanılabilen bulut tabanlı bir içerik güvenliği çözümü, hırsızlık veya kayıp durumunda en iyi korumanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir