"Enter"a basıp içeriğe geçin

Elektronik Cihazlar Hangi Ülkelerde Daha Ucuz?

Çin

Çin bir üretim devi ve herkes bunu biliyor. Bu durum çok düşük fiyatlarla elektronik satma yeteneklerine katkıda bulunur. Çin çok fazla alet ürettiği için, insanlar genellikle buradan toplu olarak satın alıyor, ülkelerine gönderiyor ve çok daha yüksek bir fiyata satıyorlar.

Muhtemelen 100 yeni akıllı telefon satın almak istemeyeceksiniz, ancak Çin’deyseniz ve yeni bir cep telefonu arıyorsanız en iyi değeri bulabileceğiniz yerdesiniz.

Singapur

Singapur’da elektronik tabanından sonra satış yapmakta olan çok sayıda alışveriş merkezi var ve Sim Lim Meydanı, Fuman Digitalife Alışveriş Merkezi gibi bu tür yerlerde pazarlık yapmak isterseniz, Singapur’daki bu deneyimin tadını çıkarabilirsiniz.

Güzel ve temiz dükkanlar ve eski gadget’lar son sürümleri çok makul fiyatlarla her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca, pazarlık konusunda iyiyseniz, paranız ile çok pahalı ürünleri çok daha ucuza alma şansı elde edebilirsiniz.

Malezya

Bazı elektronik ürünleri satın almak için Malezya’da keyif alacağınız en iyi şey, büyük elektronik mağazalarının sunduğu farklı ürünlerde haftalık satışlar yapmak olacaktır. Bu nedenle, Malezya’da gadget’ların fiyatları kolayca dalgalanıyor, bu yüzden orada olduğunuz sırada doğru fırsatı yakalamak için elinizden geleni yapın.

Dikkate alınması gereken başka bir şey ise Malezya’nın her zaman en son gadget’lara sahip olmamasıdır, ancak amacınız harici sürücüler almak ve insanların beğenilerini kazanmaksa burada gerçekten iyi fırsatlar bulabilirsiniz.

Japonya

Henüz Akihabara’yı duymadıysanız, her türlü binlerce elektroniği bulmak amacıyla Japonya’yı ziyaret etmek için seyahat planlaması yapmaya başlayabilrsiniz. Kelimenin tam anlamıyla burada aradığınız her türlü elektronik eşyayı oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Tayland

Tayland’da dünyaca ünlü mega elektronik alışveriş merkezleri var ve kesinlikle orada olduğunuzda görülmeye değer. Bir yerde bu kadar çok şeyi görmek fazlası ile iyi ama bu durum aynı zamanda da çok zor olabilir.

Bu konuda en iyi yol özellikle pazarlık için zaman ayırmaktır. Köşenin her dönüşünde iyi fırsatlar var, bu yüzden satın almak için acele etmek ve birkaç dakika sonra biraz üzgün hissetmek istemeyebilirsiniz. Her yerde olduğu gibi sahte elektroniklere karşı dikkatli olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir