"Enter"a basıp içeriğe geçin

Emlakçılar İçin Dijital Pazarlama Taktikleri

Gayrimenkul son 10 yılda büyük bir değişim geçirdi. Birçok endüstride olduğu gibi, internet her şeyi gerçekten değiştirdi. Yerel gazetelere reklam koymanın, reklam panolarını kiralamanın ve üzerlerinde yüzünüzle el ilanları dağıtmanın günleri geride kaldı.

Tabii ki, yine de bu taktikleri kullanabilirsiniz ve birçok bu taktikleri kullanmaya devam ediyor. Ancak bu yöntemleri tek başına kullanmak size ölçülebilir, ayarlanabilir, veri tabanlı sonuçları netleştirmez. Bu eski dünya pazarlama yöntemleri, potansiyelinizden en iyi şekilde yararlanmanıza kesinlikle yardımcı olmayacaktır.

2020 yılında bir emlakçı olarak gerçek başarıyı tatmak ve rekabete devam etmek istiyorsanız, birkaç net taktikle odaklanmış bir dijital pazarlama stratejisine ihtiyacınız var. Pazarlama oyununuzu hızlandırmanıza yardımcı olmak için, emlakçılar için en etkili 7 dijital pazarlama taktiğine bir göz atalım:

1. Facebook Yerel Reklamcılık

Günümüzde hemen hemen herkesin bir Facebook hesabı var ve bu da onu reklam oluşturmak için mükemmel bir yer haline getiriyor. En popüler sosyal medya kanalı olan Facebook, yalnızca potansiyel müşterileri hedeflemeniz için değil, aynı zamanda onlara ne tür bir kişi olduğunuza dair bir pencere vermek için bir platform sunmaktadır.

Müşteriler, kendileriyle ve ilgilendikleri biriyle gerçekten ilgilenen bir emlakçı istiyorlar, çünkü evleri taşımak çoğu insan için çok kişisel bir şey.

Yerel reklamcılık özellikle önemlidir çünkü müşterilerinizin çoğu, bir alandaki bir noktadan diğerine hareket eden insanlar olabilir. İnsanların yaşadıkları bölgeleri değiştirmeleri nadirdir, ancak genellikle aynı bölgede bir şehirden diğerine geçerler.

Facebook’un coğrafi hedefleme aracı, bir şehri veya posta kodunu sıfırlamanıza yardımcı olabilir, böylece mesajınız kişiselleştirilebilir. Emlakçılar için dijital pazarlama çoğu hedeflemesinde olduğu gibi, kitlelerden ziyade belirli, odaklanmış bir gruba hitap etmek daha iyidir.

2. Yerel SEO Taktikleri

SEO emlak pazarlamasında çok büyük bir öneme sahiptir. Birçok insanın taşınmak istediklerinde yaptığı ilk şey Google’da satılık evler araması yapmaktır.

Web sitenizden, blogunuzdan ve sosyal medyanızdan gelen sonuçların bu listede nispeten yüksek çıkmasını sağlamak, müşterileri çivilemek için çok önemlidir. Bunu yapmak için, bir blogu düzenli olarak göreceli, yüksek sıradaki orta kuyruk anahtar kelimeleri içeren içerikle güncellemeniz gerekir.

Bunlar,  modern evler veya yenilenmiş evler gibi ifadeleri içermelidir. Sektörünüz, konumunuz ve teklifleriniz başlamak için iyi bir yerdir.

Bunları başlıklara, alt başlıklara, geri bağlantılara, çevrimiçi dizinlere, sosyal medya sayfalarına, meta başlıklara ve meta açıklamalara da koymak istersiniz. Sitenize ne kadar çok bağlantı alırsanız, sitenizin belirli arama terimleri için o kadar iyi sıralanacağını unutmayın.

3. Sanal Turlar

Kullanışlılık, oyunun dijital alanda adıdır ve böylece gayrimenkul dünyasında yerini almıştır.

Gayrimenkul için sanal turlar, potansiyel alıcılara mülkiyete adım atmak zorunda kalmadan evlerin tam bir geçişini sağlamanın harika bir yoludur. Başarılı bir sanal tur oluşturmanın anahtarı üretime yatırım yapmak ve evreleme estetiğinin farkında olmaktır.

Gerçek çekimler için DSLR gibi yüksek kaliteli kameralar kullanın. Videoyu tüm kanallarda duyarlı ve etkileşimli hale getirin ve hem mobil hem de masaüstünde kullanılabilir yapın.

Kullanıcı dostu ve 3D olan bir tura sahip olmak sadece pazarlamanızı geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda bir araya gelme maliyetini de düşürür.

4. E-posta Kampanyası

Bir e-posta kampanyası yürütmek hala en ödüllendirici pazarlama taktiklerinden biridir. Bunun nedeni, e-posta beklentilerinin büyük olasılıkla kaydolmasıdır. Bu, pazarlama adımınızı duymaya istekli oldukları anlamına gelir.

Bir satış konuşmasına çok benzemeyen ilgi çekici içerikler oluşturmanız gerekir. Bu e-postanın tek amacı, potansiyel alıcılarınızı sitenize tıklamaya teşvik etmektir. Böylece satış dönüşüm hacminizi arttırarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

E-posta toplamak için, sitenize indirilebilir bir satın alma kılavuzu veya benzer bir PDF göndermeyi düşünün. E-posta kayıtları karşılığında ücretsiz olarak sunun. Bu şekilde, zaten ilgilendiğini ifade eden bir potansiyel müşteri listesine sahip olacaksınız.

Doğru bir şekilde yapıldığında, yeni potansiyel müşteriler oluşturmanın yanı sıra geçmiş müşterilerinizle de alakalı olursunuz.

5. Kullanımı Kolay Bir Web Sitesi

İnsanlar basitliği sever. Bu nedenle web sitenizde gezinmeyi kolaylaştırmanız estetik olarak hoş bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Tüm yeni girişlerinizin bir listesini, ev satın alma sürecinde onlara yardımcı olmayı amaçlayan içeriği ve süreç sırasında ihtiyaç duyabilecekleri ilgili hizmetlere bağlantıları ekleyin. Bunlar arasında avukatlara, ev müfettişlerine, evden eve nakliyatçılara, peyzaj şirketlerine ve daha fazlasına bağlantılar bulunmaktadır.

En önemlisi, sitenizin gezinmesinin kolay olduğundan emin olun. Müşteri desteği için 7/24 canlı sohbet işlevine sahip olmak da iyi bir fikirdir. Potansiyel alıcıların hatta kalmaması için burada otomatik yanıtlara bakmayı düşünebilirsiniz.

6. Tıklama Başına Ödeme Reklamcılığı

Bunlar, yalnızca biri tıkladığında ödemeniz gereken reklamlardır. Aldığınız her tıklama sizin için başka bir küçük ücrettir.

Bu reklamları Google’ın reklamcılık arka planına göre belirli bir alandaki yerel kişileri hedefleyebilir ve bu da onları yerel işletme sahipleri ve emlakçılar için paha biçilmez yapar. Bu, kasıtlı olarak tıklandıkları ve reklamlarınızı seçtikleri için hizmetlerinizle gerçekten ilgilenen yeni olası satışlar elde etmenizi sağlamanın harika bir yoludur.

7. Web Seminerleri

Bir web semineri veya çevrimiçi bir atölye düzenleyerek ve uzmanlığınızı ilgililere sunarak adınızı ve profilinizi çok daha geniş bir kitleye yayabilirsiniz.

Sektörde iyi eğitim almış olduğunuz bir konu üzerinde basit bir PowerPoint oluşturun ve ortaya çıkan kitleyi yüksek kaliteli, gelen olası satışlar oluşturmak için bir fırsat olarak kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir