"Enter"a basıp içeriğe geçin

En İyi Kredi Kartı Nasıl Seçilir?

Kredi kartı seçmek büyük bir karardır. Elbette ki amacımız en uygun olanı bulmaktır. Bu nedenle, öncelikle bir kredi kartını diğerinden daha iyi hale getirebilecek özellikler hakkında kendimizi bilgilendirmemiz gerekir.

İlk olarak, piyasada var olan farklı seçenekleri görebiliriz. Şu anda, bankacılık kurumlarının bize sunduğu sonsuz sayıda alternatif var ve hedeflerimize bağlı olarak, belirli bir alternatifle özdeşleşeceğimizi hissedeceğiz. Seçenekleri gözden geçirerek başlamak kötü bir fikir değil ama bankaların bize sunduğu kredi kartları arasında karar vermeden önce dikkat etmemiz gereken unsurlar konusunda net olmak gerekiyor.

Bu faktörler, kredi kartının size uygun olup olmadığını, faiz oranlarına, komisyon programlarına, sözleşme koşullarına ve diğerlerine göre belirleyebilir. Kredinin gerekliliklerini ve koşullarını bilmiyorsak, muhtemelen en iyi seçimi yapamayız.

Kredi Seçim Kriterleri

Kredi kartının uygun olup olmadığını değerlendirmek için bilmeniz gereken unsurlar şunlardır:

  • Faiz Oranları
  • Bankanın size borç vermek için talep ettiği yüzdeyi ifade eder
  • Toplam Yıllık Maliyet

Bu, krediye özgü toplam maliyet ve giderlerin yıllık yüzdesi olarak ifade edilen bir rakamdır. Bu hesaplama şunları içerir: diğerleri arasında olağan faiz, komisyonlar, sermaye. Kart sahibi için daha düşük veya daha yüksek bir finansman maliyeti olup olmayacağını belirleyin.

Komisyonlar

Nakit çekim için komisyonları dikkate almalısınız. Ayrıca tahsilat masrafları ile gecikme faizini de dikkate almamız gerekiyor.  Bu öğeler, ihtiyaçlarınıza ve olanaklarınıza en uygun kredi kartının hangisi olduğunu belirlemenize yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir