"Enter"a basıp içeriğe geçin

Etkili Bir Şekilde Bitcoin Ticareti Yapmak İçin İpuçları

İlk olarak, asla sebepsiz yatırım yapmayın. Önce net ve kesin bir stratejiniz olmalı ve ona bağlı kalmalısınız. Stratejinizin koşulları karşılanmıyorsa para kaybetmekten kaçınmak ve hiçbir şey elde etmemek gerçekten daha iyidir. Bazı oturumlar gerçekten stratejik pozisyonlar almaya elverişli değildir ve bu nedenle bunlardan kaçınmalısınız.

Ayrıca, kazanç hedefleri ve kayıp eşikleri ile Bitcoin işlemlerinizin her biri için net hedefler ve maksimum eşikler belirleyebilirsiniz. Grafiklerin önünde kalamazsanız, işlem platformunuzda belirlediğiniz seviyelerde pozisyonlarınızın kapanmasını tetikleyecek stop loss ve kar emirleri alabilirsiniz. Pozisyonlarınızı güvence altına almazsanız, Bitcoin’in çok yüksek oynaklığının büyük bir risk oluşturduğunu unutmayın.

Çok yüksek bir fiyata satın almayın. Fiyatlarının yüksek olduğu ve böylece durgunluğa mahkum olduğu zaman, Bitcoin satın almaktan ziyade yükseliş trendinin sona ermesini ve yeni bir trendin başlamasını beklemek daha iyidir. Trend analizi burada tam anlamını alır ve yön değişikliği bu değer üzerinde yeterince sıktır. Böylece ortaya çıkan bir trend üzerinde hızlı bir şekilde pozisyon alabilirsiniz. Bitcoin ticareti kendi içinde zorluklar barındırır.

Bu noktada Bitcoin için önemli olan iyi risk yönetimini uygulayın. Bu nedenle, Bitcoin fiyatının kazançlarınızı almak için zirveye ulaşmasını beklemek zorunda değilsiniz. Ne kadar rasyonel olursanız, sonunda o kadar karlı olursunuz. Çünkü ani ve geçici bir düşüş düzeltmesi nedeniyle para kaybetmekten kaçınacaksınız.

Kripto paralar dünyasından en son haberleri yakından takip edin. Büyük bir olayın Bitcoin fiyatında çok güçlü bir yukarı veya aşağı eğilim yaratması muhtemeldir ve bu nedenle CFD kullanan yatırımcılar için bir fırsat sunmaktadır.

Bitcoin’deki değişiklikleri analiz etmek ve tahmin etmek için diğer sanal paraların fiyatlarını ve trendlerini kullanın. Bu iki varlık türü negatif bir korelasyon gösterir. Bu da diğer kripto para birimleri düştüğünde, Bitcoin’in yükselmesi ve tam tersi olması anlamına gelir.

Son olarak, diğer dijital para birimlerini paralel olarak ticaret yaparak, Ethereum, Litecoin ve hatta Dash gibi en likitleri tercih ederek Bitcoin üzerindeki pozisyonlarınızı korumayı da seçebilirsiniz.

Tabi ki, bu değer üzerinde bir ticaret stratejisine başlamadan önce sistematik olarak Bitcoin fiyatının teknik bir analizini ve temel bir analizini yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir