"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ev Hizmetlerinden Tasarruf Etmek İçin Öneriler

Belki de uzun vadeli bir proje için tasarruf etmeye karar vermemizin birkaç nedeni var ve giderleri azaltmaya çalışıyoruz. Diğer bir olasılık ise, evde çok fazla zaman geçirmemek ve bazı harcamaların gereksiz hale gelmesi ya da tam tersine dairenizde ya da evinizde normalden fazla zaman geçiriyor olabilirsiniz ve bu da hizmetlerinizin ödemelerinde önemli bir artış anlamına gelir. Sebep ne olursa olsun, belirli harcamalardan tasarruf etmek asla zarar vermez, bu nedenle bütçemize dikkat etmek için daha katı olmaya çalışmak yararlı olacaktır.

Temel Olmayan Hizmetlerde Tasarruf

Kullanmadığınız hizmetleri silin. Bazen bir noktada işe yaramayan hizmetlerle sözleşme yaparız. Örneğin, belki bir süre önce kablolu televizyon hizmetleri sizin için çok önemliydi, ancak şu anda dijital platformlardan daha fazla içerik tüketiyorsunuz. Peki sık kullanmadığınız kablo hizmeti için ödeme yapmanız gerçekten gerekli mi? Gerekli olmayan hizmetleri iptal etmek, masraflarınızı azaltmanın iyi bir yoludur. Promosyonlar, yeni şirketler, farklı hizmetler, diğerlerinin yanı sıra sürekli değişiyor, bu nedenle fiyatları belirli bir dönemsellikle karşılaştırmak esastır.

Enerji Tasarrufu

Enerji tasarrufu, ev teknolojisini içerir. Elbette bu alanda tasarruf etmek ve artı olarak çevreye yardım etmek için en geniş fırsata sahibiz. Enerji tasarruflu ampullerden, inverter teknolojisi gibi ışık tasarrufu sertifikasına sahip diğerlerinin yanı sıra buzdolaplarına, mini bölmelere kadar avantajlar bulunabilir.

Enerji tasarrufu için iyi bir ipucu da elektrikli cihazlarınızı sürekli kontrol etmektir. Bu, bakım eksikliğinden dolayı daha fazla enerji harcamasına sahip olmalarını önleyecektir. Ayrıca sıcaklığı iyileştirmenize yardımcı olması için yalıtkan boyalar kullanmayı da düşünebilirsiniz. Buzdolabını açık bırakmamak veya sadece gerektiğinde açıp kullanmadığınız cihazların bağlantısını kesmek gibi basit sorular da elektrik faturanıza yansıyacaktır.

Gaz Tasarrufu

Şofbeniniz gaz ise sadece kullanacağınız zaman açarak tasarruf edebilirsiniz. Pilotta olsa bile gaz tükettiğini unutmayın. Elektrik olması durumunda, her zaman enerji tüketmemesi için seçenekleri de kontrol edin ve sürekli bakım vermeye çalışın.

Su Tasarrufu

Çevreye yardımcı oluyoruz ve ayrıca ev hizmetlerinden tasarruf ediyoruz. Banyo ya da  mutfağın musluklarına, duşa veya hortuma su için havalandırıcılar yerleştirmek mükemmel bir alternatiftir. Sudan % 50’ye kadar tasarruf etmenize yardımcı olabilecek küçük bir aksesuardır. Kurulumu o kadar basit ki, bir profesyonele ihtiyacınız yok. Kullanmadığınız zamanlarda muslukları kapatmayı, kısa duş almayı veya suyu yeniden kullanmayı unutmayın.

Bazen, evdeki hizmetlerimizden tasarruf etmemize yardımcı olabilecek rutinlerimizdeki küçük değişikliklerdir. Gereksiz bir harcama yapmamak için, sahip olduğunuz ve kullandığınız hizmetleri sürekli olarak stoklayın. Ne kadar az olursa olsun, herhangi bir çaba cebinize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir