"Enter"a basıp içeriğe geçin

İlk Kredinizi Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

İlk kredinizi işleme koymadan önce birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu nedenle, alacağınız krediyi iyi seçebilmeniz için bazı detayları öğrenmek sizler için yararlı olacaktır.

Kredi Geçmişiniz

Dikkate alınması gereken ilk şey, kredi geçmişinizdir. Hiçbir kredi işlemediğiniz için geçmişiniz yoksa veya puanınız düşükse, onu kurtarmanın ve kendi yararınız için başlatmanın zamanı gelmiştir.

Krediyi Kullanma Amacı

Paraya ne için ihtiyacınız var? Bu, ne tür bir krediye ihtiyacınız olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Yiyecek veya hizmetler için ödeme yapmak gibi basit bir şey istiyorsanız daha düşük ya da bir araba veya ev satın almak istiyorsanız, bankaların size verebileceğinden daha büyük miktarlara ihtiyacınız var. Bu, kiminle ve hangi şartlarda iletişime geçmeniz gerektiğini belirleyecektir.

Kurumun Usulüne Uygun Olarak Kayıtlı Olduğu

Kredinizi işleme koyduğunuz kurumun, yetkili devlet kurumları tarafından usulüne uygun olarak kaydedildiğinden ve denetlendiğinden emin olun. Böylece her zaman yasalar tarafından korunmuş olursunuz.

Hüküm ve Koşulları Kontrol Edin

Her zaman hüküm ve koşulları kontrol edin. Zamanında ödeme yapmamanız durumunda ödeme tarihleri, faiz ve cezalar buna dahildir.

Orta veya uzun vadeli krediler söz konusu olduğunda, borcunuzu vaktinden ödemenize izin vermeyen kurumlar ve krediler vardır. Sermaye öderseniz size indirim veren birçok kişi vardır. Bunu mali danışmanınızla veya bankanızla konuşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir