"Enter"a basıp içeriğe geçin

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Günümüzde düzenli bir şekilde internet üzerinden para kazanan pek çok insan var. Online olarak para kazanmak için satış ortaklıkları, dropshipping, Youtube, anketler v e-kitap gibi pek çok seçenek vardır.

Tüm bu iş olanaklarından yararlanmanız için öncelikli olarak sahip olmanız gereken şeyler bir bilgisayar, akıllı telefon ya da tablet, internet ve tabi ki de zamandır. Fakat bu alanlara gerektiğinde yatırım yapmanız gerektiğini de aklınızdan çıkarmamanız gerekir.

Pek çok kişi için internet üzerinden para kazanmak hala mümkün olmayan bir şey gibi görünmektedir. Ancak doğru şekilde yaptığınızda internet üzerinden para kazanmak mümkündür. Fakat bunun aşırı kolay olmayacağını da aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Günümüzde pek çok kişi internetten para kazanmanın aşırı kolay olduğu konusunda insanları yanıltmaktadır. Para kazanmanın kolay bir yolu yoktur. O yüzden internet üzerinden para kazanmak için emek vermeniz gerekir.

İnternet üzerinden gelir elde etmek için hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, düşüncelerinizi cesaret kırmak yerine eylem gücümüzü güçlendirecek şekilde uyarlamamız gerekir. Gerçek şu ki, kolayca çevrimiçi para kazanmak önlemek için tuzaklar ile dolu olabilir.

Zaman sınırlı olduğundan, pasif gelir işin büyük bir parçası olmalıdır. Çünkü iyi bir şekilde online para kazanmak için, pasif gelir temel amaç olmalıdır. Uzun vadeli faydalar elde edebilmeniz için başlangıçta zaman ayırmanız gerekir.

Online bir şekilde kolay para kazanmak isteyen çoğu kişi aktif gelir üzerinde çalışırken pasif gelir aramalıdır. İnternet üzerinde pasif olarak gelir elde etmenin birçok yolu bulunur.  Bunların pek çoğu bir blog oluşturmaya, trafik oluşturmaya ve hedef kitleye sahip olmaya dayanmaktadır. Bu kolay değildir ancak doğru bir şekilde uyarlandığından iyi kazançlar sağlayabilir.

Anketler

Kolay para kazanmanın giderek daha popüler bir yolu, boş zamanlarında online anketleri tamamlamaktır. Araştırma şirketleri, anketlere yanıt vermek ve yeni ürünleri test etmek için sürekli olarak dünya çapında yeni üyeler aramaktadır.

Formu doldurduktan birkaç dakika sonra, nakit veya ödül olarak ödenen kazançlar olabilir. Bu iş için doğru ve güvenilir anket sitelerini bulduğunuzdan emin olun. Bazı anket siteleri ödeme yapmadığı için pek çok kişi mağdur duruma düşebilmektedir. Ancak bu işten yüksek kazanç sağlayan çok fazla insana birebir denk gelmediğimizden ötürü başka alanlara yönelmeniz daha iyi olabilir.

Online Ticaret

Eğer doğrı bir şekilde yapmayı öğrenebilirseniz borsaya yatırım yaparak kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz. Ancak bu iş bir noktada uzmanlıklar gerektirir. O yüzden eğer herhangi bir şekilde sektör hakkında bilginiz yoksa öncelikli olarak tüm detayları öğrenmelisiniz. Aksi takdirde kazanç sağlamaya çalışırken elinizdeki parayı da kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ancak daha düşük yatırımlarla para yatırmanız da mümkündür. Günümüzde artık hisse senetlerine aşırı yüksek miktarlarda paralar yatırmanız gerek yoktur. O yüzden başlangıçta düşük ücretlerle yatırım yapmaya başlamanız daha yararlı olacaktır. Deneyim kazanmak için de demo hesapları kullanabilirsiniz.

İnternet Sitesi Açın

Pasif bir şekilde gelir elde etmenin en yollarından bir tanesi de internet sitesi açmaktır. Günümüzde artık internet sitesi açmak çok daha kolaydır. WordPress ve Blogger gibi ücretsiz platformlar sayesinde kısa süre içinde kendi sitenizi oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise yazılarınızı paylaşmaya başlayın ve sitenize trafik çekmeye çalışın.

Bu yöntem belki de en az para harcamanız gereken yöntemler arasında yer alır. Ancak gerektiğinde bazı harcamalar yapmanız gerektiğinin de farkında olun. Domain ve hosting gibi masraflar buna dahildir. İnternet sitesi açtıktan sonra para kazanmak için Google Adsense başvurabilirsiniz. Böylece Google sitenizde reklamlarını göstererek tıklama ve gösterim üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bunu için sitenizin Google Adsense politikalarına uyduğundan emin olun. Eğer bu politikalara uymuyorsa Google Adsense onayı almanız zorlaşabilir.

Mevcut Platformları Kullanın

Bir de kolayca para kazanmak için mevcut uygulamaları ve siteleri kullanmayı seçebilirsiniz. Bunlar aktif gelir ve pasif gelir yöntemlerini içerir. Örneğin, kullanılmış ürünleri satabilirsiniz. Dolap ve Letgo gibi uygulamalar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Türkiye’de forumlar üzerinden de para kazanma yöntemlerinizi bulabilirsiniz. Türkiye’nin en çok bilinen forumlarından olan R10 ve WM Aracı sitelerine göz atabilirsiniz. Buradaki konuları inceleyerek yapabileceğiniz işler konusunda az çok fikir sahibi olabilirsiniz.

Stock Fotoğrafçılığı

Fotoğraf çekmeye ilginiz var ise bu alandan çok ciddi miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Günümüzde pek çok stock fotoğraf sitesi bulunmaktadır. Bu sitelere yükleyeceğiniz fotoğraflar ile para kazanmanız mümkündür. Piyasada bu alanda çok iyi siteler var fakat bu sitelere satış yapmak için üyelik açmak zorlu olabilmektedir. O yüzden bunun farkında olun. Eğer bu sitelerdeki satış mantığını anlarsanız yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

Satış Ortaklıkları

Bir iştirak olarak online para kazanmak için birçok kaynak vardır. Pek büyük şirketin Amazon Partner dahil kendi bağlı kuruluş programları da vardır. İyi hedeflenmiş bir kitle için uygun bir ürün veya hizmetle doğru programı bulabilirsiniz.

Bazı durumlarda, onaylanması için yüksek trafiğe sahip bir web siteniz olmalıdır. Kolayca para kazanmak için satış ortağı satmak kolay değildir, ancak iyi bir kitleyle çok yüksek miktarlarda gelirler kazanmaya başlayabilirsiniz.

Amazon Kindle İle E-Kitap Yayınlamak

Amazon Kindle mağazası ile herkes bir e-Kitap yayınlayabilir ve kolayca para kazanabilir. Bu, e-kitabınız kaliteli ise, binlerce liraya ulaşabilecek bir miktarla para kazanmanın keyfini çıkarabilirsiz.

Günümüzde Kindle uygulaması artık neredeyse tüm cihazlarda kullanılabilir, bu nedenle e-kitap pazarı giderek büyümeye devam etmektedir.

E-kitapların başarısının anahtarı değer yaratmak ve kurgusal olmayan kitaplar yazmaktır.

Başka bir taktik ise, göze çarpacak şekilde harika bir kapak oluşturmaktır. Kitap Kindle mağazasında online olduğunda, daha iyi sonuçlar almak ve kolayca para kazanmak için yorum almak da çok önemlidir.

Kindle dışında da e-kitaplarınızı satabileceğiniz pek çok platform bulunmaktadır. Bu platformları bularak oralarda da kitabınızı satışa sunabilirsiniz.

Alan Adı Satmak

Her ne kadar geçmiş yıllarda pek çok insan önemli alan adlarını satın almış olsa da hala gözlerden kaçmış olan değerli alan adları bulmak mümkündür. Bu alan adlarını bulup biriktirerek satmakta olan pek çok kişi hala bulunuyor. Burada önemli olan nokta ticari olarak kullanılabilir olan değerli alan adlarını bulmaktır. Bir alan adını değerli yapan özelliklerin neler olduğunu öğrenin ve alan adını aramalarınızı ona göre yapın. Sonrasında da bu alan adlarını satabileceğiniz platformları araştırmaya satın. Eğer iyi bir alan adı bulursanız bunu binlerce dolara satmanız mümkündür.

Youtube İle Para Kazanmak

Eğer kendinize has ve özgün videolar çekerseniz bu platformda kısa süre içinde yüksek takipçilere ulaşarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ancak bu durum seçmiş olduğunuz kategoriye göre değişiklik göstermektedir. O yüzden nasıl bir alan üzerinden yürümek istediğinizi iyi bir şekilde seçmeniz gerekir. Aksi takdirde çok dar bir kitleye de hitap etmeniz mümkündür. Fakat eğer ilgi alanınız çok dar bir kitleye de hitap ediyor olabilir. Bu herhangi bir şekilde sorun değildir. Size etkileşim sağlamayan büyük bir topluluk yerine size bağlı olan küçük bir grup çok daha fazla kazanç sağlamanıza neden olabilir.

Youtube üzerinden para kazanmanın pek çok farklı yolu vardır. İlk yöntem reklamlar üzerinden para kazanmaktır. Google Adsense üyeliğinizi onaylatmanız durumunda reklamlardan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bunun için Youtube’un gerekli şartlarını yerine getirmeniz gerekir. O yüzden öncelikli olarak hesabını Youtube’un ve Google Adsense’in politikalarını uymalıdır. Bu şartlardan ilki 1000 aboneye ve son 6 ay içerisinde en az 4000 saat izlenmeye sahip olmaktır. Eğer bu özelliklere sahip bir kanalınız yoksa Adsense başvurusu yapamıyorsunuz.

Eğer gerekli şartları ilerleyen zamanlarda sağlarsanız sponsorlar edinebilir ve onların reklamlarını videolarınıza koyabilirsiniz. Ayrıca Youtube’un Katıl özelliği sayesinde abonelerinizin katılım sağlamasıyla da para kazanabilirsiniz.

Youtube’da önemli olan istikrarlı ve özgün olmaktır. Bunları karşılamanız durumunda bu platform üzerinden iyi bir şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Makale Yazmak

Herhangi bir yatırım yapmadan para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Eğer kaleminize güveniyorsanız makale yazarak iyi miktarlarda paralar kazanmanız mümkündür. Türkiye’de yazmış olduğunuz özgün makaleleri satmak için pek çok site bulunmaktadır. Bu siteleri küçük bir araştırma yaparak bulabilirsiniz. Ayrıca webmaster forumlarında da yazdığınız makaleleri satabilir ya da orada makale ihtiyacı olan kişilerin makale ihtiyaçlarına göre yazılar yazabilirsiz.

İnternet üzerinden para kazanmanın yöntemi tamamen sizin tercihinize almıştır. Evden para kazanmak için bu yöntemlerden herhangi birini seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir