"Enter"a basıp içeriğe geçin

İşinizde Terfi Almak İçin Öneriler

Hepimizin hayatta özlemleri ve hedefleri vardır. Ancak günlük olarak, görevlerimize ulaşmak için kısa vadeli hedeflerimizi aklımızda tutmalıyız. En yaygın hedeflerden biri, bir ev satın almak, arabanızı yenilemek, daha iyi bir tasarruf kapasitesine sahip olmak ve daha fazlası gibi hayalleri gerçekleştirmek için işyerinde yükselmektir.

İşinizde terfi almak için kalıpların dışında düşünün. Herkesin yaptığı geleneksel şeyleri yaparsanız, kimse farkı fark etmeyecek ve akranlarınızdan veya dış adaylarınızdan neredeyse hiç sıyrılmayacaksınız.

Şirket Bilgisi

Çalıştığınız şirket hakkında ne kadar bilginiz var? Süreçleri ve çalıştığınız şirketi çalıştıran her şeyi bilme görevini üstlenin. Tüm bunları bilerek, işlerin nerede iyileştirilebileceğini bilebilir ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Bu tavsiyeler sonuç verdiğinde, çabalarınız takdir edilecektir.

İş Hayatı ve Kişisel Hayatınızda Hedefiniz Nedir?

Hayattaki her şey iş değildir. Ancak iş, kişisel hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir araçtır. Kişisel yaşamınızda neyi başarmak istiyorsunuz? Kısa, orta ve uzun vadeli bir plan yapın. Örneğin, bir ev satın almak ve bunu başarmak için partnerinizle kredi almak istiyorsanız, bunun için ne kadar peşinat ödemeniz gerekiyor? Bir finansal plan yapın ve sadece işinizde büyüyerek değil, aynı zamanda tasarruflarınızı büyütmek için yatırım yaparak ona ulaşmaya çalışın. Yatırım yapmanın bir yolu, az miktarda online yatırım yapmak olabilir.

İlişkiler

Bizler insanız ve bu nedenle sosyal varlıklarız. Hem çalıştığınız şirketin çalışanları hem de diğer şirketlerden çalışanlar ve profesyonel olarak gelişmenize yardımcı olabilecek kişilerle iyi dostane çalışma ilişkilerine sahip olmanız önemlidir. İyi ilişkiler sürdürün. Gelecekte size eşsiz fırsatlar sunabilirler.

Global Dünya

Geniş bir perspektifte düşünün. Mevcut gerçekliğimizde, tek şirkette kariyer nadirdir. Bu kötü haber demek değildir. Sadece işler değişti. Bu nedenle işinizde yükselmek istiyorsanız başka bir şirkette yapabilirsiniz. Bunun siz ve aileniz için en iyisi olup olmadığına karar verin. Sadece koşulları değerlendirin ve en iyi kararı verin.

İşinizde büyümek, kısmen adanmışlık, kısmen iyileştirme, ama her şeyden önce sabırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir