"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kredi Kartınız Hakkında Unutmamanız Gereken Şeyler

Finansal eğitim, paranızı yönetmek, kontrol etmek ve kurtarmak için en iyi araçtır. Bu nedenle kişisel krediler, üniversitede olduğu gibi dikkat etmeniz, ödevlerinizi yapmanız ve her şeyden önce sınavları geçmeniz gereken konulardan biridir.

 Temelden en karmaşığına, genellikle faiz ödemelerine, kredi sıkıntısına, diğer banka veya departman kartlarının reddedilmesine ve hepsinden önemlisi finansal tedirginliğe neden olur. Bunun için başlangıç ​​olarak iki faktörü göz önünde bulundurmalısınız: disiplin ve idare.

Aylık Gelir

Daima gerçek geliriniz ile aylık harcamalarınızı hesaba katın. Fark rakam olarak kredi limitinize yakın olmalıdır.

Kredi Limiti

 Kredi kartınızı aldığınızda sizi heyecanlandıran bu şey önümüzdeki aylarda baş düşmanınız olabilir. Aylık gelirinize göre kredi limitinizin çok yüksek olmadığından emin olun. Bu limiti bir kenara bırakarak, kredinizi tasfiye etme veya sadece finansal acil durumlarda kullanma kolaylığına sahip olabilirsiniz.

Son Ödeme Tarihi

Ödeme tarihinizi kontrol ederseniz, ödemelerinizi faizden kaçınarak planlama disiplinine sahip olursunuz. Aynı zamanda son ödeme tarihinden önce en az asgari ödeme tutarını da ödediğinizden emin olun. Bu, kredi siciliniz için büyük bir öneme sahiptir.

Hesap Özeti

 Ay boyunca yaptığınız alışverişlerinizi her zaman kredi kartınızla saklayın. Bu, yaptığınız alışverişlerin doğru miktar, yer ve gün ile yapıldığını hesap ekstreniz ile doğrulamanıza yardımcı olacaktır. Bu şekilde hayalet satın alımlarından, klonlamalardan ve kafa karışıklığından kaçınabilirsiniz.

Yıllık Maliyet

Her bir banka kartının, veren şirkete, avantajlara, kredi limitine vb. bağlı olarak kendi yıllık maliyeti vardır. Ödemelerinizi doğru programlamak ve yönetmek için bu göstergenin yüzdesini, sayısını ve tarihini asla unutmayın.

Kart İptali

Herhangi bir borcunuz yoksa, kredi kartınızı iptal etme hakkınız olduğunu daima unutmayın. Gerektiğinde kredi kartınızı iptal etmekten çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir