"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kredi Kartınızı Neden Son Ödeme Gününden Önce Ödemelisiniz?

Birçok kişi borçlarını ve alacaklarını ödemek için her ay son tarihini bekler. Ancak kredinizi son ödeme tarihinden önce ödemek sandığınızdan çok daha faydalı olabilir. Kredinizi erken ödemek, faizden tasarruf etmenizi sağlar ve size başka faydalar sağlar

Kapanış tarihinden önce kredinizi kapatmak için peşin ödeme yapmanın birçok faydası vardır. Borçlarınızı daha hızlı bitirmenin mükemmel bir yolu olmanın yanı sıra bazı faktörler de dikkate alınmalıdır.

Son ödeme tarihinden önce ödeme yaparsanız, bankanın ödemeniz gereken faiz miktarını hesaplamak için kullandığı tutar daha azdır. Yani, kesim tarihinden sonra ödeyeceğiniz faizden tasarruf ediyorsunuz. Borcunuzu tam olarak öderseniz daha da iyi. bu durumda ödenecek hiçbir faiz yok.

Diğer harcamalar için likiditeniz olup olmadığını değerlendirin. Daha az faiz ödemek zorunda kalmak çekici olsa bile, diğer yükümlülüklerinizi yerine getirmek için yeterli likiditeye sahip olduğunuzdan emin olun. Kredi ödemelerinizi önceden tahmin ederek bekleyen diğer ödemelerinizden ödün vermeyin.

Diğer yükümlülüklerinizi yerine getirmek için ne kadar ödemeniz gerektiğini ve ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini analiz ettikten sonra, alışkanlığı oluşturmaya başlayın. Borcunuzun en azından bir kısmını, son ödeme tarihinizden 3-5 iş günü önce ödemeyi bir hedef haline getirin. Cep telefonunuza hatırlatıcılar koyabilir veya sadece takviminize işaretleyebilirsiniz. Uzun vadede farkı ve birikimlerinizi göreceksiniz. Ayrıca düzenli olarak kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemeniz kredi puanınızı artırır. Bu da ilerleyen zamanlarda alacağınız krediler için size fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir