"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kripto Paraların Fiyatı Hakkında İyi Bir Temel Analiz Nasıl Yapılır?

Kripto para birimleri gerçekten yeni bir olgu ve özellikle Bitcoin gibi ilk sanal para birimlerinin başarısından beri yatırımcılar açısından belirli bir çekimden yararlanırlar. Bir kripto para biriminin halkla popülaritesi, genellikle hisse fiyatındaki olumlu bir artış ile ilişkilidir. Bu nedenle, haberler bu kripto para birimlerinden biriyle çok ilgilendiğinde, piyasada takdir edilme eğilimindedir ve medya tarafından belirtilmeyen veya zorlukla bahsedilen kripto para birimleri için tersi de geçerlidir. Elbette bu fenomen, başlangıç ​​fiyatlarını ve kısa vadeli gelişimlerini neredeyse doğrudan belirleyen az çok yüksek medya kapsamından yararlanan yeni sanal paraların çıkışlarını da etkilemektedir. Kripto para birimleri temel analizi bu sebepten dolayı önemlidir.

Piyasadaki menkul kıymetlerin sayısı arttıkça fiyat artışlarını kesin olarak gören borsa hisseleri için olduğu gibi, kripto paraların fiyatı da büyük ölçüde piyasadaki dolaşımdaki birimlerin hacmine bağlıdır. Bu nedenle, en çok kullanılan kripto para birimleri ve dolayısıyla daha büyük bir hacme sahip olan veya hızla artma eğilimi gösteren yatırımcılar daha fazla yatırımcı çekmeye ve dolayısıyla fiyatlarının yukarı doğru hareket etmesine neden olacaktır.

Burada anlayacağınız gibi, belirli bir kripto para biriminin fiyatı ve bu nedenle değeri genellikle başkalarının pahasına değişir. Piyasanın farklı sanal para birimleri arasında güçlü bir rekabet vardır ve bu kripto paralardan birinin fiyatı keskin bir şekilde arttığında, ana rakiplerinin fiyatının düşme eğiliminde olduğunu görüyoruz. Bunun nedeni, bu alandaki yatırımcıların bir sanal para biriminden diğerine olan ilgisizliğinden kaynaklanmaktadır.

Son olarak, kripto para birimleri ile ilgili en etkili temel göstergelerden biri, özellikle hackleme veya özel veri güvenliği vakaları ile ilgili olumsuz haberler olmaya devam etmektedir.

Bu temel göstergelerin bir kripto para biriminin fiyatı üzerindeki etkisi olumlu veya olumsuz ne olursa olsun, bu analizler teknik analizden elde edilen veriler piyasada ilginç bir giriş noktası olarak düşünülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir