"Enter"a basıp içeriğe geçin

Linkedin’de İş Nasıl Bulunur?

Linkedin oldukça başarılı bir profesyonel ağdır. Kullanıcılarının çoğu iş arayan veya müşterilerin oluşturduğu profilleri bulmak isteyen profesyonellerdir.

Bir projeniz varsa ve müşteriler bulmak ya da markanızı bilinir hale getirmek istiyorsanız Linkedin’i kullanabilirsiniz.

Bunu araştırmanın ve Linkedin’de var olmanın diğer seçeneği, çalıştığınız uzmanlık alanında bir iş bulma arzusudur. Bu platformda, profesyoneller sürekli olarak yayınladıkları iş ilanlarına uygun adaylar bulmak için sabırsızlanıyorlar.

Linkedin Kullanmaya Nasıl Başlanır?

E-postanızla kaydolun ve her ayrıntıyla ilgilenen bir kullanıcı oluşturun. Kendiniz, ne yaptığınız, sizi uzmanlaştıran şey, neyi başarmak istediğiniz ve nasıl çalıştığınız hakkında konuşun. Küçük bir ilk özet profesyonellerinin dikkatini çeken şeylerden biridir.

Onları nereye götürdüğünüzü, sürelerini, yıllarını ve elde ettiğiniz uzmanlıkları belirten çalışmalarınızı ekleyin. İş deneyiminizi ayrıntılı olarak eklemeniz çok önemlidir. Bu bir iş arıyorsanız, belirli eylemlerde veya çeşitli konularda deneyiminiz olduğunu netleştirmeye yardımcı olacaktır.

Ayrıca, hangi konularda uzman olduğunuzu da belirtin. Daha sonra kişileriniz onları değerlendirebilecektir. Bir dayanışma projesinde işbirliği yaparsanız, bunu da koyabilirsiniz.

İstediğiniz şirketler veya potansiyel müşteriler olabileceğini düşündüğünüz tüm gruplara kaydolun. Kendinizi tanıtmak için etkileşime girmezseniz, gruplara katılmanın bir anlamı yoktur.

İlgili ilgi alanlarına sahip arkadaşlar bulun ve hedeflerinizi dikkate alarak aynı modeli izleyin. Bir iş arıyorsanız veya müşteriye ihtiyacınız varsa, ihtiyacınız olanlarla ilgili kişilerden arkadaşlık isteyin.

Linkedin’de Bir İş Aramaya Nasıl Başlanır?

Bir kez çevrimiçi olduğunuzda önemli bir profil ve ilgi alanlarınız için ilginç bir iletişim ağı oluşturduktan sonra, strateji üzerinde derinlemesine çalışmaya başlayabilirsiniz.

Hedefleriniz hakkında net olun. Linkedin’deki çevrimiçi varlığınız zaten var, bu yüzden çaba ve sabırla stratejinizi planlamalısınız.

Bir iş bulmak için LinkedIn İş Arama‘yı kullanmaya başlayın. İstihdam tercihlerinizi, ilginizi çeken sektörleri, şirketin yerini, temaları ve diğer parametreleri yapılandırabilirsiniz. Uygulama, daha önce yapmış olduğunuz bu yapılandırmayı dikkate alarak size iş teklifleri gönderecektir. Teklifleri, daha iyi segmentlere ayırmak ve aramayı belirtmek için anahtar kelimeler kullanarak da arayabilirsiniz.

Kişi ağınızla konuşun. Arkadaşlık istemek için onlara gittiğinizde, onlara kişiselleştirilmiş bir mesaj gönderin ve ortak çalışma ya da iş teklifi verebilmeleri için sinerjiler oluşturmaya çalışın.

Duvarınızda içerik yayınlamaya başlayın. Profilinizin sizi ilgilendiren tekliflerin tüm insan kaynakları yöneticileri tarafından taranacağını unutmayın. Eğer işi, detayı ve deneyiminizle ilgili iyi bilgiler öne çıkarsa, geri kalanın üzerinde öne çıkmanın iyi bir yolu olacaktır.

Gruplar halinde konuşma konularını gündeme getirin, içeriğinizi paylaşın ve tartışma oluşturun. Marka imajınız üzerinde çalışmak için uzman olduğunuz konular hakkında konuşmaya çalışın ve yavaş yavaş geliştirin. İnsanlar sizi referans olarak görecek ve sorunlarına çözüm olduğunuzu görebileceklerse size gelecektir.

Tavsiye isteyin. Bu, deneyiminizi doğrulayacak ve ön yazılarınızı geliştirecek bir şeydir. Profilinizde değeriniz ve deneyiminiz hakkında görüşleriniz varsa, iş hedeflerinize ulaşmak çok yardımcı olacaktır.

Gördüğünüz gibi, bu sosyal ağ bir iş bulmak için iyi bir yol olabilir. Bu yönergelerle, etkili bir strateji uygulamaya başlamak için üst düzey bir profil oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir