"Enter"a basıp içeriğe geçin

Markalar İçin Dijital Baskının Önemi

Teknoloji sadece hayatımızı yaşama şeklimizi dönüştürmekle kalmadı, aynı zamanda baskı biçimimizi de değiştirdi.

Dijital baskı geleneksel analog baskı yöntemlerine göre sayısız avantajlar sunuyor. Dijital baskı makineleri için baskı plakaları gerekmez.

Dijital Baskının Avantajları

Kişiselleştirilmiş, değişken veri yazdırma (VDP), posta gibi pazarlama materyallerinin alıcının adı ve diğer kişisel bilgilerle kişiselleştirilmesini sağlar.

  • Talep Üzerine Baskı
  • Uygun Maliyetli Kısa Vadeler
  • Hızlı Geri Dönüşler
  • Tutarlılık: Pres çalışması sırasında mürekkep ve suyu dengelemek zorunda olmadığından her baskı aynıdır.
  • Çevre Dostu Olması: Baskı öncesi aşamalar olmadığından, film plakalarına veya fotoğraf kimyasallarına gerek yoktur.

Bir Dijital Baskı Şirketinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir dijital baskı şirketinden en iyi hizmeti ve mümkün olan en yüksek kaliteyi elde etmek için, seçiminizi yapmadan önce araştırmanızı yapın.

Sundukları kaliteyi kontrol edin ve mesleki itibarlarını araştırın. Yalnızca web sitelerinde bulunan örnekleri değil, baskı şirketinin çalışmalarının fiziksel örneklerini de görün. Kalite, güvenilirlik vb. hakkında fikir edinmek için müşteri yorumlarını ve sosyal medya hesaplarını okuyun.

Müşteri hizmetlerini kontrol edin. Şirketin sahibi veya yöneticisiyle iyi iletişim kurduğunuzdan emin olun. Güvenilir, profesyonel ve duyarlı olmaları çok önemlidir. Sorunsuz ve verimli bir şekilde baştan sona hesabınıza bakabilmeleri gerekir. İyi iletişim ve sorun giderme becerileri de çok önemlidir. Seçtiğiniz şirket sizinle iyi çalışabilmelidir. Nasıl dinleyeceklerini ve ihtiyaçlarınızı karşılayacaklarını bilmelidirler. İhtiyacınız olan son şey, rızanız olmadan kararlar verecek bir dijital baskı şirketi ile çalışmaktır.

Fiyatlandırma da önemlidir. İyi bir kalite ve değer oranı elde edin. Coğrafi konumunuzda hangi rekabetçi fiyatların olduğunu bilin. Fazla ödeme yapmak istemeseniz de, en düşük teklifi seçmek düşük kaliteli sonuçlara neden olabilir.

Dijital Baskı Markanıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Dijital baskı, özellikle dergi yayıncıları için markanızın kişisel olmasına ve gelir elde etmesine yardımcı olabilir. Dijital yayıncılık, kitap yayıncılığında devrim yarattı. Yeni doğrudan posta formları oluşturdu ve hedefli tanıtımlar yapmanıza izin verdi.

 Dijital Baskının Dergi Yayıncıları İçin Yapabilecekleri

Mürekkep püskürtmeli mesajlaşma: Daha önce de belirtildiği gibi, dijital baskı kişisel olmanızı sağlar. Gelişmiş ülkelerde dergi kopyalarının çoğu, her bir kopyayı alıcının adı ve posta adresiyle mürekkep püskürtmelerine olanak tanıyan dijital baskı teknolojisi yardımıyla kişiselleştirilir. Kapakta ek mürekkep püskürtmeli mesajlaşma eklemenin size maliyeti yoktur. Dergileri için, ana sayfalarını yönlendirmek için kullanılabilecek çeşitli mesajlaşma seçenekleri açar.

Programlı doğrudan posta: Programlı doğrudan posta, dergi yayıncılarının oluşturduğu içerik türünü açıklayan, hızla büyüyen bir pazarlama yaklaşımıdır. Programlı doğrudan posta, web sitesi ziyaretçilerini etkinliklerine (tıklama, arama ve alışveriş sepetini terk etme gibi) göre tanımlamak için kullanılan bir yöntemdir. Çevrimiçi kimlikleri bağlayan veritabanlarından fiziksel posta adresleri alındığında, özelleştirilmiş bir posta dijital olarak yazdırılır ve potansiyel müşteriye postalanır.

Özelleştirilmiş kapak kaplamaları: Sponsorlu veya özelleştirilmiş kapak kaplamaları, dergilerin yüksek oranda hedeflenen kitlelere ulaşmasına yardımcı olabilir. Örneğin, bir kulak, burun ve boğaz pratiğinin bekleme odasına gönderilen kopyalar, bir işitme cihazı markasının tanıtım kapaklarını taşıyabilir. Kapak kılıfları, yakındaki bayilerin adlarını listelediği ölçüde de özelleştirilebilir.

İsteğe Bağlı Baskı: Dijital baskıda, yayıncıların kopyaların az kalması konusunda endişelenmelerine gerek yoktur. Yayıncıların her ihtimale karşı kopya sayısını azaltmasının nedeni budur. Eksiklik durumunda yayıncılar dijital baskıya geçebilir ve kopyayı zamanında yazdırabilir. Ekstra kopya yazdırmak zorunda olmadıkları ve fazladan depolama alanına ihtiyaç duymadıkları için yayıncıların paradan tasarruf etmelerini sağlar.

Dijital Baskının Geleceği

2013 yılında küresel dijital baskı pazarının 120 milyar Dolar’ın üzerinde olduğu tahmin ediliyordu. Dijital baskı pazarındaki büyüme olağanüstü ve istikrarlı.

Dijital Baskı Endüstrisinde Ortaya Çıkan Trendler

Hizmet iyileştirmeleri: Dijital baskı pazarının büyük bir büyüme görmesinin en büyük nedeni, üstün hizmet sunabilmesidir. Ayrıca, işletmelerin kar marjlarını artırmalarını ve yeni fırsatlar yaratmalarını sağlar. Dijital baskı da kişiselleştirme ve versiyonlamayı bir sonraki seviyeye taşıdı ve bu da günümüzün rekabetçi ortamında son derece önemlidir. Ayrıca, işletmelerin hedef kitlelerine daha etkin bir şekilde ulaşmasını sağlar. Ayrıca, büyük verilerin teknoloji ile olgunlaşması, işletmelerin değerli müşterilerden oluşan yeni havuzlar bulmasını sağlar. Dijital baskının ambalaj ve etiketler için de yaygın olarak kullanılması beklenmektedir.

Baskı ambalaj sektörü: Dijital üretim tekniklerinin önümüzdeki yıllarda metal, karton, rijit ve oluklu yapılara odaklanması muhtemel. Basılı ambalaj sektörü, hem hacim hem de değer açısından önemli bir büyüme görmeye hazırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir