"Enter"a basıp içeriğe geçin

Market Alışverişinde Nasıl Tasarruf Yapılır?

Elbette herkes markete gidip sonunda ihtiyacı olmayan şeyleri bile satın almıştır. Market alışverişi yaparken para biriktirebilmenin bazı püf noktaları vardır. Bunları esas alırsanız maddi olarak da tasarruf yapma yoluna gidebilirsiniz.

Liste Yapın

İhtiyacınız olan şeylerle bir alışveriş listesi yapmak sizi doğrudan gerekenleri aramakla sınırlayacaktır. Bu, odaklanmanıza ve başka ürünlere doğru kaymamanıza yardımcı olacaktır.

Yemek Yedikten Sonra Markete Gidin

Dolu bir mideyle market alışverişi yaparsanız, beklenmedik arzulardan gereğinden fazla alışveriş yapabilirsiniz. Yemekten önce gittiğinizde, açlığınızı gidermek için ürünleri dürtüsel olarak alma eğiliminde olursunuz. Uzmanlar aynı zamanda bir süre oruç tuttuktan sonra alışveriş yapmanın ani alımlara yol açabileceğini söylüyor.

Bütçe Belirleme

Süpermarkete yaptığınız o ziyarette ne kadar harcayacağınızı belirleyin. Bu cüzdanınızın zarar görmesini önleyecektir. Çünkü bu tahminle, kilerinizi hafta boyunca kapatmak için ne kadar harcayacağınızı bileceksiniz.

Çocuklarla Alışverişe Gitmeyin

Küçük çocukları süpermarket alışverişlerinize götürmekten mümkün olduğunca kaçının. Markette yeren oyuncaklar, abur cuburlar ve daha pek çok ürün onların dikkatini çeker. Bu da sizi onları alma mecburiyetine sürükleyebilir.

Promosyonlardan Kaçının

Birdenbire promosyonları olan süpermarket ürünleri vardır. Ancak bu onları satın almanız gerektiği anlamına gelmez. İhtiyaç duymadığınız ürünlerde promosyon ve indirimlerden kaçınmak, tasarruf etmenin daha iyi bir yoludur.

Puanlarınızı ve Kuponlarınızı Kullanın

Süpermarkette promosyonları olan o küçük kağıt parçaları size çok iyi faydalar sağlayabilir ve eğer matematiği yaparsanız, ayın sonunda ne kadar tasarruf ettiğinizi görebilirsiniz. Favori mağazanızın puan kartı olup olmadığını kontrol edin. Bunlar biriktirilebilir ve sonraki alışverişlerinizin ödemesi için kullanılabilir. Market kuponlarınız varsa, kullanın.

Market kuponlarınızı kullanın, hemen hemen her zincirde kabul edilirler ve çok faydalıdırlar.

Tüm bu önerileri özenli bir şekilde dikkate almanız durumunda market alışverişlerinde tasarruf etmeniz mümkündür. Kendinizce birtakım tasarruf yöntemleri geliştirmeniz de mümkündür. Bunun için kendinize has oluşturduğunuz yöntemleri denemekten çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir