"Enter"a basıp içeriğe geçin

Online Kripto Para Birimlerinin Teknik Analizi Nasıl Yapılır?

Online işlem yapabileceğiniz diğer piyasa varlıkları gibi kripto para birimleri, herhangi bir pozisyon almadan önce eksiksiz ve hassas bir analiz gerektirir. Genellikle yüksek spekülatif olarak kabul edilen bu varlıklar, teknik analiz sayesinde ticaret için idealdir. Dolayısıyla, hisse senedi grafikleri kullanarak ticaret yapacağınız kripto para birimlerinin gelecekteki eğilimlerini tahmin etmek için bazı basit ipuçlarını göz atmanız yararınıza olacaktır.

Her şeyden önce, grafiklerin analizi, pazara en çekici giriş noktasını bulmanıza izin vermelidir. Bu tür varlıkların tutarlı bir analizi için, önce Japon Mum Grafiklerini kullanmanız oldukça yararlı olacaktır. Bu ekran, açılış ve kapanış fiyatlarının yanı sıra, en yüksek ve en düşük seviyelerle belirlediğiniz dönemdeki fiyat değişimlerini doğrudan görüntülemenize olanak tanır. Belirli grafiklerde, gözlemlerinizin ilgisini en üst düzeye çıkarmak için görüntülenen mumların şeklini değiştirebilirsiniz.

Bu tür kripto para analizi için tercih edilecek teknik göstergelerle ilgili olarak, özellikle hareketli ortalamaları tercih edebilirsiniz. Bunlar geleneksel olarak veya dinamik destek ve dirençler olarak kullanılabilir. Bu şekilde, hareketli ortalamalar, devam eden bir trendin devamını ya da tersini belirlemenize yardımcı olur. Birkaç hareketli ortalama eğrinin kesişimleri, özellikle eğilimin tersine dönmesinin çok iyi göstergeleridir.

Grafiklerdeki bir kripto para biriminin fiyatını analiz etmeye başladığınızda, hacim kavramının büyük önemi olmalı. Gerçekten de, sanal bir para biriminin döviz hacmi, bir eğilimin devam edip etmeyeceğini veya dönüp dönmeyeceğini bilmek için tercih edilen bir göstergedir. Sıklıkla, hacmin genellikle sürmekte olan bir hareketin tersine çevrilmesini öngören fiyattan önce en yüksek seviyesine ulaştığı not edilir. Fiyat artmaya devam ederken bir hacim düşmeye başladığında, fiyat eğiliminin tersine dönmesi muhtemeldir.

Kripto para birimlerinin teknik analizi bağlamında kullanılacak bir diğer ilginç teknik gösterge, sadece yukarıda bahsedilen göstergelerin yanı sıra kullanılması gereken RSI Stoch göstergesidir. Bu gösterge gerçekten mevcut bir duyguyu güçlendirecek veya bir tahmin hakkında şüphe uyandıracaktır. Bu göstergenin eğrileri üst bölgenin üzerinde olduğunda, bu aşırı alım durumunu ve kripto para biriminin fiyatının aşırı değerlenmesini gösterir. Ters yönde ve RSI eğrileri medyan bölgenin altındaysa, bu aşırı satış durumunu ve bu nedenle yukarı eğilime geri dönme olasılığının yüksek olduğunu gösterir.

Bir kripto para biriminin fiyatının teknik analizleri sırasında kullanmayı planladığınız teknik göstergeler ne olursa olsun, kullandığınız grafikler ne kadar eksiksiz ve özelleştirilebilir olursa, okumaları o kadar basitleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir